Zakłady Sportowe: Strategie "value bets" i "football predictions"

11/07/2020

W ostatnich latach w dziedzinie zakładów sportowych sensacja wywołała dwa terminy: mówimy o tak zwanych value bets (lub zakłady wartościowe) i football predictions (lub prognozy piłkarskie). W tym artykule chcielibyśmy szczegółowo wyjaśnić, jakie są cenne zakłady bukmacherskie, jak je obliczyć i znaleźć oraz jaka strategia zakładów jest najlepsza.

Nic dziwnego, że większość zakładów w społeczności bukmacherskiej obejmuje zakłady bukmacherskie ze względu na wysokie prawdopodobieństwo sukcesu. Pomysł jest jasny: chociaż ta strategia obstawiania nie generuje wyjątkowo dużych lub szybkich wygranych, będziesz w stanie stale i bez wysiłku rejestrować zyski dzięki tej taktyce.

Co oznacza termin „value bets”?

Zanim zaczniemy od bardziej szczegółowego opisu, chcielibyśmy wyjaśnić, co dokładnie oznacza termin wartość zakładu. „bet” w języku angielskim oznacza zakład i wartość „value”. Jest to więc cenny zakład, zakład o wartości, zakład, który jest cenny, który jest bardzo intratny i dlatego jest tego wart. Innymi słowy, możemy powiedzieć, że obstawianie wartościowe polega na obstawianiu kursów o wartości lub obstawianiu wartościowych kursów. „Zakład o wartości” jest zatem zakładem o specjalnej wartości.

Co to są "football predictions"?

Jak powstaje ta specjalna wartość? W jaki sposób normalny zakład staje się cennym zakładem? Mówimy o wartości w związku z zakładami sportowymi, w których bukmacher nieprawidłowo oblicza prawdopodobny wynik zdarzenia, a zatem szanse są zbyt wysokie. Porównywanie liczb - to dziwna sztuczka - z osobistym obliczonym prawdopodobieństwem.

Twoim celem jest znalezienie niewłaściwej oceny bukmacherów poprzez porównanie prawdopodobieństwa, które obliczyłeś, aby wykorzystać je na swoją korzyść! Wyjaśnimy, jak to działa w odpowiednich akapitach poniżej. Spójrzmy na następujące: jak wiemy, kursy bukmacherskie to tylko prawdopodobne wyniki.

Im niższy wskaźnik, tym większe prawdopodobieństwo wystąpienia prawdy i odwrotnie, im wyższy wskaźnik, tym mniejsze prawdopodobieństwo. Na przykład, jeśli bukmacher zakłada, że ​​drużyna A opuści boisko z prawdopodobieństwem 50%, szanse zostaną obliczone w prosty sposób:

  • Kurs = 100 / prawdopodobieństwo w % = 100/50 = 2,00
  • Kurs = 1 / prawdopodobieństwo w postaci dziesiętnej = 1 / 0,5 = 2,00

Oczywiście bukmacherzy chcą zarabiać na własną rękę. Przy oczekiwanym marginesie od 5% do 10% zazwyczaj oferują stawkę od 1,90 do 1,95. Aby sprawdzić rzeczywiste oszacowane prawdopodobieństwo bukmachera, pomnóż podane kursy przez średnią wartość marży zysku (poziomy kursów walut) - około 1,07. Jeśli potrzebujesz poprawnego i prostego wyjaśnienia kalkulacji wartości zakładu, zostawimy zakłady sportowe w ten sposób i skorzystamy z innego przykładu. Krupier zaprasza do gry w kości.

Musisz zgadnąć, która liczba między 1 a 6 będzie pasować. Prawdopodobieństwo wystąpienia każdej liczby wynosi oczywiście 1:6, co odpowiada współczynnikowi 6,00. Krupier oferuje jednak od 8,00 do 5 - co jest sprzeczne z logiką i zaskoczyło cię. Oczywiście możemy to nazwać zakładem wartości, ponieważ prawdopodobieństwo jest za niskie, a szanse za wysokie.

W następnym kroku musisz zdecydować, czy chcesz zaryzykować typ, ponieważ szanse są zbyt wysokie, czy nie. Realne prawdopodobieństwo wygranej wynosi 16,67% (w każdym razie). To samo dotyczy ogólnie futbolu i zakładów sportowych. Jedyną różnicą są odpowiednie czynniki, które determinują kursy, i są one znacznie bardziej złożone niż w naszym prostym przykładzie.

Jakie ryzyko wiąże się z football predictions i value bets?

W tym miejscu chcielibyśmy poinformować Cię o trzech głównych zagrożeniach związanych z zakładem wartości.

  1. Głównym niebezpieczeństwem strategii zakładów o wartości jest oczywiście to, że niepoprawnie obliczasz swoje „osobiste prawdopodobieństwo” i szanse, a wszystkie inne uwagi opierają się na tych obliczeniach. Ważne jest, abyś nie polegał tylko na swoich uczuciach - jedyną podstawą oceny tej strategii zakładów są twoje dane i liczby. Trzeba uważać na wartości - obliczenia innych firm przedstawione na odpowiednich stronach.
  2. Po drugie, chcielibyśmy przypomnieć zmiany i dostosowania kursów różnych bukmacherów. Jeśli odkryjesz cenny zakład, powinieneś natychmiast działać! Wielu bukmacherów stosunkowo szybko wykrywa własne błędy - zwłaszcza te z dużymi różnicami - i reaguje natychmiast. Powinieneś postawić zakład, zanim bukmacher obniży kursy. Ta strategia wymaga nie tylko przewagi informacyjnej, ale także szybkiego działania.
  3. Trzecie niebezpieczeństwo dotyczy głównie wysokich stawek. Zwłaszcza w przypadku zakładów na osoby z zewnątrz szybko zauważysz taką wartość. Jeśli bukmacher oferuje bardzo lukratywne kursy, takie jak 12,50, nawet jeśli twoje obliczenia dały szanse na 9,10 (prawdopodobieństwo 11%), osiągnie 1,375 (znacznie powyżej zalecanego poziomu 1)

Prawdopodobieństwo wygrania tego zakładu jest nadal bardzo niskie, a szanse na sukces jest wątpliwy. Tworzenie zakładu wartości, ale z niewielką szansą na wygraną, nie ma sensu. Oczywiście zakłady wartości muszą zawsze być tworzone jako zakłady proste.

Wniosek: czy strategia wartości zakładów jest tego warta?

Dla wielu bukmacherów zakłady wartościowe są prawie jedynym sposobem na osiągnięcie zysku w perspektywie średnio- i długoterminowej. Należy pamiętać, że jest to długoterminowa strategia, która pomoże Ci osiągnąć rozsądny, ale ciągły zysk. Nie zarabiasz dużo pieniędzy w krótkim czasie - potrzebne są ekstremalne odchylenia i błędy bukmachera - więc musisz być cierpliwy. Im wyższa obliczona wartość, tym wyższy może być Twój zakład - ostatecznie powinieneś w pełni wykorzystać znalezioną wartość.

Jeśli uda ci się zaufać zebranym i obliczonym danym i liczbom (powinny to oczywiście być przekonujące) i nie pozwolisz, aby twoje odczucia wpłynęły na twoją decyzję, strategia z zakładem wartości jest dla Ciebie! Weź pod uwagę okoliczności, takie jak zwycięstwo u siebie lub na wyjeździe lub pytanie - to mecz ligowy lub pucharowy. Zawsze bierz pod uwagę ryzyko związane z tą strategią obstawiania: niepoprawne obliczenia z Twojej strony i zakłady na bardzo wysokie kursy - nawet jeśli mają wartość - są największym ryzykiem.

News Bonus Zakłady Sportowe Sport